نهایت تبلیغ
شماره آگهی: 3457
نهایت تبلیغ

توضیحات آگهی

رید رله | Reed relay РЭС-44 PC4-569-202

Reed Switch (ریدرله) یک سوئیچ الکترونیکی است که برای کارکرد نیازی به برق ندارد با نیروی مغناطیسی کار می کند. این قطعه شامل دو عدد اتصال (کنتاکت) است که از فلز خاص تهیه شده و در یک محفظه شیشه ای قرار داده شده اند. بنابراین اتصالات سوئیچ در معرض رطوبت و اکسید شدن نیستند و می توانند چندین میلیون بار قطع و وصل شوند. این موضوع Reed Switch ها را به نوعی سوئیچ قابل اعتماد تبدیل کرده است.

عملکرد این سوئیچ به این صورت است که با قرار گرفتن در میدان مغناطیسی (مثلا نزدیک شدن به آهن ربا) کنتاکت های آن وصل شده و در غیر این صورت سوئیچ قطع خواهد بود.
این سوئیچ ها در دستگاه هایی که با باتری کار می کنند نیز به کار می رود. چون همانطور که ذکر شد توانی مصرف نمی کنند. این سوئیچ ها می توانند بارهای AC و DC را سوئیچ کنند و در سنسورهای تشخیص باز و بسته بودن در، سنسور بسته شدن کمربند ایمنی، سنسور تشخیص برخورد و … کاربرد دارند.
در واقع رله الکترومغناطیس یک کلید تبدیل است. با این تفاوت که در کلید تبدیل به یک انسان نیاز است. تا با دست خود کلید تبدیل را فشار دهد. ولی در رله یک جریان برق این کلید را تغییر حالت می دهد یعنی ما یک ولتاژ برق را به رله می دهیم و رله با کلیدِ تبدیلی را که در داخل آن تعبیه شده است برای ما خاموش و روشن می کند
انواع رله:

رله ها یا الکترومکانیکی هستند و یا حالت جامد. در رله الکترومکانیکی، اتصال بوسیله یک نیروی مغناطیسی باز یا بسته می شود بسیاری از عملیات های انجام شده توسط تجهیزات سنگین نیاز به قابلیت تعویض رله الکترومکانیکی دارند. در رله های الکترومکانیکی اتصالات قابل تعویض هستند ولی در رله های حالت جامد اگر اتصالات از کار بیفتد باید کل رله تعویض شود رله های الکترومکانیکی بدلیل فاصله نسبتا زیاد بین اتصالات خود که بعنوان یک عایق عمل می کند، وضعیت واضح تری در روشن یا خاموش بودن، دارند.
رله های REK

رله های سوئیچینگ الکترومغناطیسی REK 11 ، REK 21 ، REK 23 ، REK 24 ، REK 28 ، REK 30 ، REK 37 ، REK 43 ، REK 48 ، REK 53 رله های کم جریان هستند که مدارهای DC و AC را با فرکانس بالا تا 10 کیلوهرتز با ولتاژ 0.01 ولت تا 250 ولت با بار جریان نامی از 10 -6 A تا 2A تغییر می دهند.

درجه حفاظت رله REK IP30 و IP40 است.

طول عمر مفید یک رله بستگی به اتصالات آن دارد. هنگامی که اتصال ها می سوزد، همه ی اتصالات و یا بخشی از آن باید تعویض شود. دوام مکانیکی، تعداد عملیات (باز و بسته شدن) یک اتصال است که می تواند بدون جریان الکتریکی انجام شود. طول عمر یک رله مکانیکی نسبتا طولانی است و تا 1000000 عملیات را انجام میدهد. رنج طول عمر یک مدار الکتریکی رله از 100000 تا 500000 دوره هست.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “انواع رله”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *